Mafia serisinin en ihtişamlı oyunlarından olan Mafia 2’yi masaya yatırıyoruz.

VİTO İLE YOLLARDAYIZ

Mafia 2’de yönettiğimiz karakterin ismi Vito… Vito henüz ufak yaşta ailesinin ekonomik sıkıntılarından dolayı Sicilya’dan ayrılıp farklı bir yerde yaşam sürmeye karar vermesiyle ana vatanından uzaklaşmıştır. Vito, ailesi ile birlikte Amerika’ya gelmiştir ve babası bir işçidir. Parasızlık çeken Vito, genç yaşlarda hırsızlık yapmaya başlar ve yakın arkadaşı ile hırsızlık yaparken yakalanırlar. Amerika tarafından Sicilyalı olduğu, lisan bildiği için İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan Vito ardından bir süre sonra Amerika’ya geri döner ve eski arkadaşıyla buluşur.

mafia2

YAŞAYAN BİR ŞEHİR

Mafia 2 oyunu, yapısı itibariyle GTA 4 ile çok kıyaslanmıştır çünkü oyunda araba çalıp araba sürebiliyor, sokaklarda özgürce dolaşabiliyor, insanlara sataşabiliyor ve polisle çatışmalara girebiliyorsunuz. Ancak kıyaslanmasının en büyük nedenlerinden biri yaşayan bir şehri bize sunabilmesidir. Gerçekten de şehir havası oyuna iyi bir biçimde verilebilmiş. Oyun çok dolu duruyor. Oyun, 1940’lı yıllardaki Amerika’da geçiyor.

mafia-2-1

GRAFİK KALİTESİ

Mafia 2 gerçekten de oldukça kaliteli grafiklere sahip bir oyun. Üretildiği dönemin en gerçekçi grafikler içeren oyunlarından birisidir. Grafik olarak da GTA 4 ile çokça karşılaştırılan oyun GTA 4’ten grafik anlamında oldukça üstündür. Bunun yanında oyunun ses kalitesi de güçlüdür.

OYNANIŞ

Araba sürüşü, dövüş animasyonları ve daha pek çok animasyon gayet başarılı. Oynarken bugla dolu bir oyunla karşılaşmıyorsunuz.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUAN : 9.2 / 10

Dalında çok başarılı bir yapımdır. Oynayıp deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER