4 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Brezilya Portekizcesine arayüz, seslendirme ve alt yazılı bir şekilde tam destek verilirken oyunda maalesef Türkçe desteklenmiyor.

Tek oyunculu oynanan oyun için gayet pozitif düşüncelere sahibim. Tomb Raider nostalji bir oyun ve tüm eski oyuncular bu oyunu zor bulmacaları, saatlerce geçilemeyen bölümleri ile hatırlar. Hatta zamanında internet açıp bulmacayı bulmak için çok uğraş verdiğimiz de olmuştur. Tamamiyle o tarz bir oyun ile karşımıza çıkmış Tomb Raider, Grafikler her ne kadar kötü olmasa da günümüz oyunları için yeterli bir grafikte olduğunu söylemek yanlış olur. Ancak asıl oyuna, oyunun oynayışına baktığımızda işler değişiyor. Son olarak çıkan Tomb Raider oyunlarına baktığımızda bir Max Payne hatta bir Hitman oyunu ile arasında hiçbir fark kalmadığını görmek mümkündü. Bu oyun ile birlikte tanıdığımız seksi kadın Lara Croft’un ruhu tekrar can buluyor. Gerçek Tomb Raider o oyunlar değil efenim, bu.

Oyunun grafikleri kötü demiştik ama oyun stiline ve oyunun nostaljisine baktığımızda sizi rahatsız edecek tarzda kötü değil. Kontroller kolay. İlk birkaç seviyede çok kolay bir şekilde bölümü tamamlarken, oyuna devam ettikçe sürekli olarak düşünme ve ileri için planlama yapmanız gerekecek. Genel olarak benim favorilerim arasında yer alan Tomb Raider’in yeni oyununu da favorilerimin arasına ekliyorum. Özellikle bulmaca severler ve zihnini çalıştırmak için bulunmaz nimet bu tür oyunlar.

Tüm başarıları yaklaşık olarak 5-6 saatlik bir oyun ile elde edebilirsiniz. Yani oyun o kadar da uzun süreli bir oyun değil. Bulmacalar kadar oyunun hikayesi de oldukça ilginç ve eğlenceli. Oyun mekaniği de oldukça iyi hazırlanmıştır. Oyunun diğer sürümlerinde daha önce hiç görülmeyen, tamamen yeni oyun olduğunu gösteren yeni düzeyler de oyun içerisinde bulunuyor. Oyun yapımcılarının yeni seviye paketlerinde keşfedilebilecek yeni özellikler ortaya çıkardığını ve gayet başarılı fikirler olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Lara Croft GO-2

Oyunun genel stili hem grafik estetikte hem de oyun tasarımında minimalizmin güzelliğini gösteriyor. Oyun Gamepad destekliyor ve bence oyundan zevk almak yerine tıpkı futbol oyunları gibi bu oyununda bilgisayarda dahi olsa Gamepad ile oynanmasının doğru olacağını düşünüyorum. Eğer Gamepadınız varsa önerime kulak verin derim.

Oyun içinde kullanılan müzikler de atmosfere gayet uymuş ve benzersiz bir uyum sağlamış. Oyunun her yönü şaşırtıcı olmasına rağmen, oyun kesinlikle güçlü bir heyecan ve hareket duygusu yaratacak şekilde tasarlanmış ve sunulmuş. Bu oyun Hitman GO yapımcısının elinden çıkan bir oyun. Tomb Raider serisinin bir nevi yeniden yorumlanması diyebiliriz (tıpkı Hitman GO’da olduğu gibi) Oyunda bir zaman sınırı da bulunmuyor siz ne zaman hareket ederseniz tuzaklar o zaman devreye giriyor.

Bir mobil oyun olarak tasarlanan oyunu bilgisayarda oynarken de zevk alacağınızı düşünüyorum.

CEVAP VER