Dünyanın en ünlü futbolcularından Diego Maradona, dünyanın en ünlü futbol oyunlarından Pes 2017 hususunda KONAMI’ye dava açıyor! Peki bunun sebebi ne?

Bilindiği üzere KONAMI, uzun bir zamandır Pes serisini geliştirmekte. Pes serisi bir futbol serisi olmakla birlikte tüm dünyada popüler ve çok sevilen bir yapım… Kuşkusuz KONAMI’nın bu alanda bazı rakipleri de var. Bu rakiplerine karşı avantaj sağlamak için lisans anlaşmaları yapan KONAMI, her yıl bu lisans anlaşmalarını yeniliyor veyahut yeni bir yapım ortaya çıkaracağından yeni lisans anlaşmaları yapmak durumunda kalabiliyor.

İddiaya göre KONAMI, Pes 2017 oyununda izinsiz bir biçimde Diego Maradona’nın görüntülerini ve ismini kullandı.

DİEGO MARADONA ÖFKELİ

İddiaya göre Diego Maradona, KONAMI’nın oyunda kendisini kullanmasından rahatsız.. Çünkü gerekli lisans anlaşmasının yapılmadığını, kendisiyle kimsenin görüşmediğini düşünüyor. Bu hususta ikili arasında büyük bir uçurum ortaya çıkarken Diego Maradona, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada KONAMI firmasını dava edeceğini resmen açıkladı. KONAMI cephesinden de konu ile ilgili bir açıklama geldi ve gerekli lisansın alındığı aktarıldı. Yani KONAMI, Maradona’nın izinsiz kullanıldığına yönelik iddiaları kabul etmiyor. Maradona ise lisans durumunun olmadığından yakınarak dava edeceğini söylüyor.

Bizi bu hususta oyun dünyası olarak asıl ilgilendiren şey futbol oyunlarına gelebilecek yasakların bizi kötü etkileyebileceği… Haliyle mahkemeden Pes 2017 oyunu ile ilgili gelebilecek bir kararla zevkimizden mahrum olabiliriz. Neyse ki Maradona’nın iddiaları doğru olsa dahi büyük bir yaptırımının olacağını düşünmüyoruz.

 

CEVAP VER