ABD’de “The Tonight Show Starring ” isimli çok izlenen bir televizyon programının sunuculuğunu yapan , dünya üzerinde ’i deneme imkânına ulaşan ilk kişi oldu. Oyun konsolunu geliştiren ekibin dışında ilk kez canlı yayında Switch üzerinden The Legend of Zelda: Breath of the Wild’i oynayan Fallon, izleyenlere de eğlenceli anlar yaşattı.

’nun ABD’deki stüdyosunun başkanı olan Reggie Fils-Aimé’nin yanı sıra Donkey Kong, Mario ve The Legend of Zelda gibi oyunları da geliştiren ünlü yapımcı Shigeru Miyamoto’nun da yer aldığı program izlenme rekorları kırdı.

Program başladığında ilk olarak Fils-Aimé, bir iPhone üzerinden Super Mario Run’u oynadı. Daha sonra telefonu Jimmy Fallon’a verip biraz da ona oynattı. Hatırlanacağı üzere Super Mario Run, iPhone 7’nin lansmanında tanıtılmıştı ve kısa süre içinde iOS cihazlar için yayınlanacağı duyurulmuştu.

Kısa bir süre Super Mario Run oynayan ikili, daha sonra Nintendo Switch’i sahneye çıkarıp The Legend of Zelda: Breath of the Wild oynamaya başladı. Yüzbinlerce izleyici de ilk kez Nintendo Switch’i canlı olarak gördü ve nasıl oyun oynandığını keşfetti.

2017’nin Mart ayında tanıtılması beklenen Switch isimli bu muhteşem oyun konsolu “hibrid” bir yapıya sahip. Yani televizyona bağlayıp oyun oynarken cihazı çantanıza atıp dışarda da oyuna kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Aynı programın sonunda Shigeru Miyamoto’nun Super Mario Bros. müziğini çaldığı videoya da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER