Atari, Sega, NES, Commodore da dahil olmak üzere 27 sisteminine ait oyunları tek makine ile oynayabileceğimiz günler geliyor. , hem bu oyunları oynamaya hem de 4K videolar izlemeye olanak sağlıyor.

RetroEngine Sigma adı verilen minik konsol eski oyun sistemlerini ve oyunlarını özleyenler için geliyor. Bunun yanı sıra RetroEngine Sigma, çok kaliteli bir medya oynatıcı.

Oyuncuları emülatör sıkıntısında kurtararak retro oyunculuğu daha basite indirgeyen ve bununla birlikte 4K’lık medya oynatıcıya sahip RetroEngine Sigma, Indiegogo’da yayınlanan projelerin arasından en dikkat çekeni. Kendi içerisinde 15 oyun olan bu minik konsolun kurulumu da oldukça basit.

retroengine-sigma2

RetroEngine Sigma, dört adet Cortex A7 çekirdeğine sahip 1.2 GHz hızındaki Allwinner H3 işlemciye sahip. Mali 400 MP2 GPU, 512 MB DDR3 RAM, iki adet USB 2.0 portu, USB OTG portu, 5V, 2A güç beslemesi, 16/32 GB microSD kart, 802.11b/g/n Wi-Fi, programlanabilir durum ışığı, 2 adet ayarlanabilir tuş seçeneği de RetroEngine Sigma‘nın dikkat çekici özellikleri olarak göze çarpıyor.

Amstrad, Atari 2600, Atari 7800, Atari ST, Game Boy, Game Boy Advance, Game Boy Color, Game Gear, Lynx, Mame, MSX, Nintendo 64, Nintendo Entertainment System, NeoGeo, NeoGeo Pocket, NeoGeo Packet Color, PC Engine, Commodore, PlayStation, SG-1000, Super Nintendo, Sega 32X, Sega CD, Sega Genesis, Sega Master System, Vootrox, Sinclair konsollarını içine alacak ve 27 nostaljik oyun sistemini tek bir yerde toplayan RetroEngine Sigma‘nın minik görüntüsünün altında bir dev yattığını söyleyebiliriz.

CEVAP VER