İlk olarak Tycoon tarzı oyunların hayli yaygın olduğu 2002 yılında çıkan  oyunu, aradan geçen 14 sürelik zaman diliminden sonra Xbox One için de yayınlandı. Ancak Xbox One’a geçiş esnasında oyunda herhangi bir iyileştirme veya optimizasyon çalışması yapılmadı. Geliştiriciler oyunun Windows 10 uyumluluğuna sahip olması için çalışırken muhtemelen “Neden yeni nesil konsollara da uyarlamıyoruz ki?” diye düşünmüş olmalılar. Hiçbir optimizasyon yapılmadığı için oyunun kontrolünü sağlamak cidden zor. Oyun akışı da pek dinamik değil.

industry-giant-2-xbox-one-review-screenshot-2

İsminden de anlaşılacağı üzere Industry Giant 2 oyununda amacımız, bize verilen harita üzerinde çeşitli fabrikalar ve sanayi işletmeleri kurarak sanayi devi haline gelmek. Bunu sağlamak için fabrikalar arasında yollar inşa etmeli, personelin mutluluğunu artırmalı, daha fazla para kazandıkça yatırım yapmaya devam etmelisiniz.

Tüm bunları yaparken başınıza buyruk hareket etmemeniz gerekiyor. Toplam 14 farklı görevin de yer aldığı oyunda önergeleri takip ederek başarılı bir sanayici olabilmeniz mümkün.

Ancak oyunun 2002 çıkışlı olmasına rağmen Xbox One konsolu için 100 TL’yi aşkın fiyata sahip olması ciddi bir dezavantaj. Öte yandan grafiklerin ve oyun dinamiğinin herhangi bir iyileştirme çalışmasına tabi tutulmaması da cabası. Hal böyle olunca son model bir konsolda eski bir oyunu oynamayı kim ister? Eh, bu tür oyunlara merakınız varsa belki bir göz atabilirsiniz. Ama oyunun fiyatını hak ettiğini söyleyebilmek gerçekten güç. Bu haliyle 10 üzerinden 4 puanı ancak verebiliyoruz.

CEVAP VER