Hitman serisi için bu zamana kadar çıkmış çok fazla oyun mevcut. Günümüzde hem filmleri hem de çok kaliteli oyunları bulunan Hitman, çok çok uzun yıllar önce sinir harpleri yaşatan, bir yandan da suikastçilik oyunlarının temelini atan bir yapımdı.

Evet, eğer eski bir oyuncuysanız hangi oyundan bahsettiğimi anlamışsınızdır. Oyunumuzun ismi Hitman: Codename 47. Yeni Gamedio içeriğimizde bu oyundan bahsetmek istedim. Çünkü bu oyun suikastçi oyunlarının neredeyse temelini oluşturuyor. Bundan tam 18 yıl önce 2000 yılında çıktı ve o dönemin grafik teknolojisi ile üretildiği için şu anki gerçekçi grafiklerden çok uzakta idi. İşte şu şekilde:

Hitman Serisinin En Zor Görevleri: Hong Kong Efsanesi

Hitman Codename 47, kendi zamanında bile en zor oyunlarda biri olarak kabul ediliyordu ki eski oyunlar hakikatten daha zordur. Hitman Codename 47 oyunu kısıtlı imkanlarla geliştirildiği için ve üretildiği yıldan ötürü oynarken karakterinize tam olarak hakim olamıyor, ne yapacağınızı tam anlamıyla kestiremiyordunuz. Özellikle oyundaki Hong Kong görevleri çileden çıkarırdı. Çünkü oyun size ne yapmanız gerektiğini söyler fakat nereye gideceğinizi, nasıl yapacağınızı söylemezdi. Büyük mekanlarda hem gizlilik içerisinde kalıp hem görevleri nasıl geçeceğinizi bulmak oldukça zordu. Oyun içerisinde kayıt etme imkanınızda yoktu ve belki de bu en zahmetli, zor yapan tarafıydı.

Özellikle bölüm 4’ten bahsediyorum. Çok fazla ayrıntılı bir görevdi ve ne yapacağınızı hemen anlamanız pek mümkün değildi. Yakalanmamak ve doğru hamleleri gerçekleştirmek oldukça zordu. Bu sebeple Hong Kong görevleri başında oyuncular saatlerini, günlerini harcadı. Eski oyuncuların en çok zaman öldürdüğü oyunlardan biriydi Hitman Codename 47. Bir görev anlaşılıncaya kadar saatler öldürüldü ve ardından artık olayı kavradığınızda bölümü daha hızlı oynamaya başlardınız. Fakat zaten asıl mesele  oyunu kavramaktı.

Hong Kong görevlerinin zorluk dışında kendisine has bir temasının olması da çok güzeldi. 2000 yılında farklı bir diyarda maceraların içerisine atılıyor olmak, o döneme ait Çin mimarileriyle oynamak son derece farklı bir deneyim.  Sonuç olarak Hitman Codename 47, bir efsanenin başlangıcı olarak ve özellikle efsanevi Hong Kong görevleriyle aklımıza kazındı.

SCUM İçin Yayınlanan Oynanış Videosunu İzlediniz Mi?

CEVAP VER