Daha önce Heroes of Might and Magic 3 oyununun rehberini sizlerle paylaşmıştık. Bu kez 4. oyun için karşınızdayız. Oyun, bir önceki oyuna nazaran değişik diyebileceğimiz bir oyun. Değişmeyen özelliklerinden biri de hammadde sistemi.. Bu oyunda da 7 farklı hammadde türü karşımıza çıkıyor ve bu hammadde türleri ile kalelerimizi geliştiriyoruz. Altın yine her zamanki gibi oyundaki en önemli kaynak olma özelliğini taşıyor. Ancak bunun yanı sıra hemen hemen her bina için taş ve odun bir arada gerektiği için bu iki madeni de oyunun en önemli madenlerinden biri olarak sayabiliriz. Gemler, Mercuryler, Sulfurler ve Crystaller ise daha çok ileri düzey ve sihirli binaları kurmanız için gerekiyor.

heroes4

Oyundaki bina sistemi ilk 3 oyundan bağımsız bir şekilde dizayn edilmiş diyemeyiz ancak çok farklı olduğunu söylememiz gerekiyor. Eskiden askeri binaları yükseltebilirdik ancak bu artık ortadan kalkmış görünüyor. Bunun yerine iki tür canavardan birini seçiyoruz ve ilerleyebildiğimiz kadar gelişiyoruz. Bu 2 canavardan birini bir diğerine tercih etmek zorundasınız. Ayrıca almış olduğunuz diğer aynı tür kalelerde de aynı canavarları seçersiniz ordunuz daha güçlü olacaktır.

Savaş alanı ise yeni görünümüyle birlikte artık yukarıdan aşağıya doğru.. Bir önceki oyunda hatırladığınız gibi oyunda savaşa katılamıyorduk ancak bu kez kahramanımız sadece büyüsüyle değil yayı ve kılıcı ile de savaşa etki edebilecek.

CEVAP VER