Efsane haline gelen Halo oyunu serisinin hayranları için güzel bir haberimiz var. Eğer haber sitelerine düşen son iddialar doğru kabul edilirse, ‘nın çok oyunculu modunda desteği bulunacak. Dahası, gelecekte de 343 Industries isimli oyun stüdyosu tarafından piyasaya sürülen tüm Halo oyunlarında bölünmüş ekran kullanılacak.

Hatırlanacağı üzere bölünmüş ekran desteği son çıkan Halo 5: Guardians oyunundan kaldırılmıştı ve bu da oyuncuları hayal kırıklığına uğratmıştı. Gelen yoğun istek ve şikayetlerin ardından geliştirici kadro, çok sevilen bu özelliği oyuna yeniden eklemeye karar verdi. Artık Halo 6‘da birden fazla oyuncuyla oynamak isteyenler bölünmüş ekranı kullanmaya başlayabilecekler.

Güzel haber DICE konferansında geldi

Halo hayranlarını heyecanlandıran bu gelişmenin haberi DICE 2017 konferansında ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta 343 Industries yöneticisi Bonnie Ross tarafından yapılan açıklamada ‘un bir önceki Halo serisinde yaptığı hatayı tekrarlamayarak bölünmüş ekran desteğini yeniden ekleyeceği duyuruldu.

Ross şu açıklamaları yaptı: Bu süre zarfında birçok şey öğrendik. Multiplayer oyuncular için bölünmüş ekran desteğini kaldırdığımız Halo 5 oyunu pek sevilmedi. Bu da hem oyuncular, hem de bizim için üzüntü kaynağı oldu. Neyse ki Halo 6 aynı hatayı tekrarlamayacak.

Gamespot’ta yer alan habere göre Halo 6 henüz resmen duyurulmuş değil. Ancak 60 FPS hızda sabitlenmiş çoklu oyuncu deneyiminin oyunda yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. 2017’de düzenlenecek olan E3 konferansı öncesi de oyun hakkında detaylı bilgiye ulaşılması bekleniyor.

CEVAP VER