Merhabalar, bu yazımda GTA 5 Crash hatasının çözüm yollarını sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bu hata özellikle temiz oyunun üstüne yama kurduktan sonra ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun GTA 5’in kendisinden kaynaklandığında çözülmesi oldukça kolaydır. Yani eğer yama kurmadan bu hatayı alıyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yetecektir. Aynı zamanda bu hata, kurduğunuz yamada dosyaların birbirleriyle uyumsuzluğu durumunda ortaya çıkmaktadır. Bu hatanın çözümü aşağıdaki adımlar ile nadiren gerçekleşmiştir. Eğer adımları yaptıktan sonra çözüm bulamadıysanız oyunu silip temiz bir şekilde yeniden kurmanız gerekmektedir.

gta-5-biker-dlc-0

Öncelikle masa üstünde bulunan Bilgisayarım’a sağ tıklıyorsunuz. Daha sonra Özellikler sekmesine gelin ve Denetim Masasına Giriş bölümünde “Gelişmiş Sistem Ayarlarını” seçin. Karşınıza bir pencere çıkacak. Bu açılan pencerede, “Gelişmiş” Butonuna daha sonra da “Performans” grubunda ki “Ayarları” seçin. Karşınıza çıkan yeni pencerede “Veri Yürütme Engellemesi” Bölümünden “Ekle” Butonu ile Appcrash hatasını veren GTA 5‘i ve ya programın Exe’sini seçerek buraya ilave edin ve “Uygula” deyin. Şuan sorun halen çözülmedi, ayarların tam olarak oturması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.

Eğer yukarıdaki adımlar sonucunda halen hatayı almaya devam ediyorsanız, büyük ihtimalle oyunun üzerine yama kurdunuz demektir. Tek çözüm oyunu silip tekrar kurmaktır.

CEVAP VER