4 inceleme içeriğimiz ile karşınızdayız.

HİKAYE

 son derece dikkat çekici bir hikayeye sahip. Oyunda kardeşimiz ile beraber ufak yaşlarda bir hazinenin varlığını öğreniyoruz. Bu hazine dünyanın en ihtişamlı hazinelerinden biri ve biz de bu hazinenin peşine düşüyoruz. Oyun aksiyon sahneleri açısından çok zengin bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda hikayenin durgun geçtiği kısım sayısı buna bağlı olarak son derece az.

GRAFİK KALİTESİ

Uncharted 4 oyunu grafik anlamında şuana kadar gördüğüm en kuvvetli grafiklere sahip oyun diyebilirim. Gerçekten de çok emek verilmiş olan manzara tadında grafikler göreceksiniz. Oldukça güzel dizayn edilen bir oyun olan Uncharted 4, zaman zaman oyunda yaşanan atmosfer değişimlerini de çok güzel yansıtıyor. Oyunda çok göz önünde olmayan basit bazı cisimlerin dahi tıpkı gerçekte olduğu gibi animasyonlara sahip olması, daha gerçekçi konuçlandırılmış olmaları oyuna keyif katıyor. Mimikler ve insanların genel görüntüsü de çok gerçekçi yapılmış.

uncharte

OYNANIŞ

Tutunabileceğimiz her noktaya tırmanabiliyor ve her türlü silahı kullanabiliyoruz. Oyunda dövüş sahneleri gayet başarılı ve zaman zaman dövüş esnasında ortaklarımızla yardımlaşabiliyoruz yani örneğin üzerimize çullanan bir düşmanı ortağımızla beraber tutup yere serebiliyoruz. Oyunu oynarken gözüme önemli herhangi bir oyun hatasının ilişmediğini söyleyebilirim. Aynı şekilde ani FPS düşüşleri de yaşamadan stabil bir deneyim gerçekleştirdim.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUAN : 9/10

Genel olarak aksiyon ve grafik şölenininin beraber olduğu oyunları sevenlerin kaçırmaması gereken keyifli bir yapımdır. Zaten sıkı bir Uncharted takipçisiyseniz beklediğinizin fazlasını kesinlikle alacaksınız.

 

 

CEVAP VER