Günümüzün popüler oyunlarından GTA 5 için yeni bir test daha yapıldı. Oyunun ultra grafik ayarlarında ve 10K çözünürlükte nasıl gözüktüğü, YouTube üzerinden yayımlanan bir video ile gösterildi.

Kendine özgün yönleri ile dikkat çeken GTA 5, bildiğiniz gibi uzun yıllar önce piyasaya sürüldü fakat o kadar güçlü grafikleri vardı ki günümüzde hala geçerliliğini koruyor. Pek çok grafik kartın ve işlemcinin performans testleri hala  GTA 5 üzerinden yapılıyor.

GTA 5 10K Çözünürlükte Bakın Nasıl Gözüküyor!

Bildiğiniz gibi pek çok oyun artık 2K 4K gibi çözünürlüklerde de çalıştırılabiliyor. Ancak 4K henüz daha yaygınlaşamamış bir teknoloji ve durum böyleyken YouTube üzerinde yayımlanan bir GTA 5 videosu çok dikkat çekti. Çünkü videoda GTA 5 tamı tamına 10K  çözünürlükte ultra ayarlarda çalıştırılmış.

10K, mevcut teknolojimizin çok ilerisinde bir teknoloji ve henüz donanımlarımız buna hazır değil. Hatta oyuncunun videoyu yüklediği YouTube platformunda bile en fazla 4K video izlenebilmekte.

10K açıldığında en temel farklılık yolların eskisine göre çok daha geniş gözükmesi ve karakterimizin çok daha fazla bir alana sahip olması. Gerçeklik unsurunu epey arttıran 10K haliyle grafik karta inanılmaz bir yük getiriyor. Videoda ise normal ve very high ayarları harmanlanarak 10K açılmış. Yani tüm ayarlar ultra değil. Buna rağmen GTX 1080 Ti SLi de yani iki adet dünyanın en güçlü grafik kartında bile 60 civarı FPS alabilmiş. Peki sizce videodaki grafiklerin kalitesi buna değmiş mi? Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

GTA 5’in Uzay Versiyonunu Gördünüz Mü?

CEVAP VER