Oyun dünyasından yeni gelişmeler var. satış rakamları şaşırtıcı biçimde inanılmaz yükseldi !

Bilindiği üzere oyun dünyası sürekli büyük bir gelişim içerisinde. Yeni çok sayıda AAA sınıfı oyun piyasaya sürülüyor ve bunlar eskisine göre çok daha fazla ilgi görüyor. Artık insanlar korsan yerine indirimler sayesinde uygun fiyata orjinal oyun sahibi olabiliyorlar. Bunu da sağlayan kuşkusuz Steam , Origin gibi sanal platformlar… Ancak bazen satış rakamları hususunda ciddi ölçüde şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Şimdi bahsedeceğimiz haber de bunu ispatlıyor;

gta 444

GTA 4 SATIŞLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

GTA 4 bilindiği üzere uzun yıllar önce piyasaya sürüldü ve artık satış rakamlarında azalma vardı. GTA 5’in de pazarda bulunması GTA 5’in çok daha fazla satılmasını beraberinde getirmekte ancak şu günlerde GTA 4 ile ilgili çok ilginç bazı sonuçlar ortaya çıktı; son günlerde çok fazla arttı. Xbox 360 market piyasası ile ilgili elimize ulaşan son bulgulara göre yaklaşık %8’lik büyük bir artış gösterdi. Eski bir oyun olmasına rağmen bu denli satılması büyük dikkat çekti.

2008’DE PİYASAYA SÜRÜLMÜŞTÜ

GTA 4 oyunu ilk olarak 2008’de satışa sunulmuştu. Yani yaklaşık 9 yıl sonra hala oyunun satış rakamlarının daha da yükselmesi çok ilginç bir hadise. Bunun başlıca sebebi olarak da oyuncuların nostaljiye duydukları özlem işaret ediliyor.

 

CEVAP VER