PlayStation’un resmî blog sayfasından yapılan duyuruya göre merakla beklenen oyununun demosu bugün yayınlanacak. PlayStation Store’a eklenecek olan demo oyunu indiren oyuncular, bu eğlenceli aksiyon oyununun etkileyici görselleriyle eğlenceli vakit geçirebilecekler. Yeni başlayanlar için oyunun mekaniklerini ve dinamiklerini öğrenme imkânı sağlayan demo oyunu, özellikle Japon anime oyunlarına ilgi duyanlar için gayet güzel bir haber.

Yine aynı blog yazısında yer alan bilgilendirmeye göre serinin devamı olan Gravity Rush Overture isimli oyunun da çıkış tarihi netleşti. Bu yeni anime oyununun da YouTube’da önümüzdeki 26 Aralık tarihinde düzenlenecek olan YouTube etkinliğinde satışa sunulacağı tarih duyurulacak.

Ünlü anime çizim stüdyosu Studio Khara tarafından geliştirilen Gravity Rush 2 oyunu, ilk etapta yalnızca Sony’nin elde tutulan oyun konsolu PS Vita için tasarlanmıştı. Çok beğenilen ve daha sonra PS4’e uyarlanan ve hikaye tarzında tasarlanan oyunda karakterimiz yer çekimini kontrol edebiliyor. Zaten “gravity” kelimesi de dilimizde “yerçekimi” anlamına geliyor. Genç kız karakterin bölümlerdeki kristalleri toplamasına yardımcı olurken düşmanlardan zarar görmemesini de sağlamanız gerekiyor. Zaman zaman çeşitli şıklar arasından tercih yapmanızı da isteyen oyunun sonucuna sizin verdiğiniz kararlar ufak da olsa etki edebiliyor.

PlayStation 4 platformuna özel olarak geliştirilen Gravity Rush 2 isimli oyun 20 Ocak 2017 tarihinde satışa çıkacak. PC ve Xbox One kullanıcıları ne yazık ki bu oyunu oynama fırsatını elde edemeyecek.

CEVAP VER