Bugün indirebileceğiniz oyunlarının çoğunda seçtiğiniz bir takımın tüm oyuncularını kontrol etmeniz gerekir. PES ve FIFA gibi oyunları satın alırken de fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalırsınız. Ancak Steam’den indirebileceğiniz ve kalecilik yapmanızı sağlayacak kaliteli, yüksek grafik detaylarına sahip oyunlar sayılıdır. Neyse ki bu oyunlar arasına yeni bir yapım daha eklendi ve sahiplerine kalecilik yapma deneyimini yaşatmaya başladı.

Evet, bahsi geçen oyunun ismi : Football Simulator. İsminden de anlaşılacağı üzere gerçek bir olan bu yapım, HTC VIVE isimli VR gözlüğüyle oynanıyor. Bir kalecilik simülatöründe olması gereken hemen her detay oyundaki yerini almış vaziyette.

Indie, yani bağımsız olarak oyun üretmeye devam eden Ivanovich Games ve Dark Curry isimli iki firma tarafından ortak geliştirilen bu yapım, Steam’de 15 TL ücretle satışa çıkarıldı. Özel olarak HTC Vive ile uyumlu çalışması sağlanana oyunda 3 farklı oyun modu mevcut. Bunlardan birisi, simülatör modu. Dünyanın en iyi futbol takımlarının en iyi futbolcularına karşı mücadele ettiğiniz bu mod, 150 farklı seviyeyi bünyesinde barındırıyor. Her bir bölümü geçerek daha da zorlu olan seviyeleri açabilir ve top tutma yeteneğinizi konuşturabilirsiniz.

Arcade, yani macera modunun da bulunduğu oyunda dilerseniz topları tuttukça ekstra özellikleri aktifleştirebilmeniz de mümkün. Örneğin topun üzerinize ağır çekimde gelmesini veya kaleci eldiveninizin devasa boyutlara büyümesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER