İlk olarak Xbox ve PlayStation 4 oyun konsolları için yayınlandıktan sonra PC’ye portlanan (aktarılan) oyunu, ’deki satış sayfasında oyuncular tarafından düşük puan yağmuruna tutuldu. Para verip oyunu satın aldıktan sonra bir sürü hata ve aşırı ısınma sorunlarıyla karşılaşan oyuncuların sesini nihayet yapımcı firma Bethesda da duydu. Bethesda’dan yapılan açıklamada bazı oyuncuların çeşitli performans sorunları yaşamasından duyulan üzüntü dile getirilerek en kısa sürede güncelleme çıkarmaya çalışılacağı bilgisi paylaşıldı.

Hatırlanacağı üzere Dishonored 2’nin resmi yayınlanma tarihi 11 Kasım’dı. Aradan geçen süre içinde birçok kullanıcı Steam üzerinden 60$ ücret karşılığında oyunu satın aldı. Ancak FPS sorunları ve bilgisayarın aşırı derecede ısınması gibi sorunlar, oyuncuları isyan ettirdi. Diğer oyun konsollarında sorunsuz çalışan oyunun PC sürümünün optimizasyon sorunları yaşatması hayal kırıklığına yol açtı. Steam üzerinden oyunu eksi puana boğan oyuncular, Dishonored 2’nin puan oranının yüzde 54’e düşmesini de sağladı.

GTX 970 gibi hiç de kötü olmayan ve diğer birçok oyunu yüksek FPS değerlerinde oynatan ekran kartlarına sahip oyuncular, Dishonored 2’nin PC sürümünde en fazla 20 ila 40 FPS arasında bir performans alabildiklerini dile getiriyor. Üstelik bu FPS değerleri “orta” seviye ayarlarındayken geçerli.

 

Güncelleme yolda

Neyse ki Bethesda, oyuncuların bu çığlıklarına kulak vererek kısa bir süre içinde güncelleme çıkartacaklarını duyurdu. Güncellemenin ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor olsa da, Bethesda’nın sorunun çözümü için uğraşıyor olması umut verici.

CEVAP VER