Ünlü oyun yapımcısı ’nın çok sevilen oyunu hemen her platform için yayınlanmış olmasına rağmen bir tek konsollarında oynanamıyor. Halihazırda PS4 kullanan oyun tutkunları ise her gün yöneticilerini Twitter’dan soru yağmuruna tutarak ne zaman PS4’e geleceklerini soruyor. Son olarak ’nın pazarlama bölümünün başındaki isim Pete Hines’e yöneltilen bir soru, bardağı taşıran son damla oldu. Oyunun PS4’e gelip gelmeyeceğiyle ilgili muğlak da olsa bir açıklama yapıldı.

Xbox One ve Windows Mağazası’nda yayınlanmıştı

Bu hafta başında Xbox One ve Windows Mağazası’nda yayına giren Fallout Shelter oyunu, UWP olarak da adlandırılan “Universal” oyunlar arasındaki yerini almış bulunuyor. Bu “universal” tabiri, oyunun Windows 10 işletim sistemiyle çalışan hemen her bilgisayarda oynanabileceği anlamına geliyor.

Xbox One ve Windows 10 bilgisayarlar için yayınlanmasının ardından şuanda oyunu oynayamayan tek grup PS4 sahipleri oldu. Konuyla alakalı kendisine Twitter’a yöneltilen soruya ise Pete Hines şu cevabı verdi: Bilmiyorum.

Aslında Xbox için yapmadık

Bir Twitter kullanıcısının sorduğu “Hey, Pete amca! PS4 kullanıcılarının gelecekte Fallout Shelter’i oynama ihtimali var mı?” sorusuna “Bilmiyorum. Aslında biz Xbox için oyunu tekrar tasarlamadık. Evrensel Windows platformu üzerinde geliştirdik, bu da Xbox’ları kapsadığı için oyun Xbox mağazasındaki yerini aldı.” diye cevap verdi.

Microsoft’un geliştirdiği UWP platformu doğal olarak PlayStation 4’ü kapsamadığı için oyun Sony’nin konsollarında oynanamıyor.

CEVAP VER