Dead Island 1 oldukça fazla beğenilmiş ve oyunun seri olarak devam etmesi için önerilerde bulunulmuştu. Geliştiriciler gelecek dese de oyun bir türlü piyasaya çıkamamış ve sürekli olarak geliştiricilerinin değişmesiyle yeni oyunun çıkması da ertelenmişti.

Oyunun bir çok kez gelişimi durdu. Geliştiriciler değişti ancak artık bütün sorunlar çözüldü ve oyun Sumo Digital oyunu geliştirdi. Oyun pek çok ertelendi ve Kasım 2016’da sizlerle olacak. oyundan bahsedelim, Dead Island 1 ada da geçen bir zombi oyunuydu. Çok net bilgiler olmasa da oyunun bu kez ada da değilde ABD’de geçeceği yönünde, oyunun isminde ada olması şüphe uyandıran diğer bir sorun olabilir. Oyunun zaten fena olmayan görsel efektleri serinin 2. Oyununda çok daha iyi olacak. Farcry serisinde olduğu gibi büyük bir değişim de bekleniyor.

Oyunun adada geçip geçmeceğini yukarıda söyledim ancak net bir bilgi henüz yok. Ada oyunu bazen sıkıcı olabiliyordu. Görevlerin kendini tekrar etmesi bir süre sonra oyuncuların bunalmasını oyunu oynamayı bırakmasına neden oluyor. Büyük ihtimalle yeni oyunda çok daha iyi görevler olacak. Dead Island’ın sevilmesinde ki önemli noktalardan biri oyuna etki ededbiliyor olmamızdı. Oyundaki tercihlerimize göre şekillenen görevler ve ada hayatı şüphesiz Dead Island 2 de böyle olması gerekiyor.

CEVAP VER