Sevilen oyun Dead Cells, bu yıl içerisinde konsollar için de sunulacak. Böylece oyun çok daha geniş bir kitleye ulaşacak.

PC sürümü için 10 Mayıs 2017 tarihinde Steam üzerinden satışa çıkarılan, kısıtlı bir bütçe ile hazırlanan Dead Cells, kısa sürede dikkat çekmiş ve oyuncuların ilgi odağı olmayı başarmıştı. İki boyutlu bir oyun olan Dead Cells, farkı yapısı, zengin efektleri ve hızlı oynanış tarzı ile dikkatleri toplamıştı. Oyunda yöneteceğiniz karakter büyü ve yakın dövüş hususunda oldukça yetenekli.

Bazı oyun yapımcıları oyunlarını ilk olarak PC platformunda Steam üzerinden satışa çıkarır ve oyun tuttuğu taktirde konsollara da açar. İşte Dead Cells oyunu için de bu geçerli. Geliştirici ekip, oyunu ilk etapta sadece Steam için çıkardı fakat başarıyla ilerlediğini görünce farklı platformlarda da yer almasına karar verdi. Bu doğrultuda Dead Cells hakkında müjde verildi.

Dead Cells Bu Yıl İçinde Konsollar İçin De Çıkacak

Oyunun Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için de çıkacağı açıklandı. Böylece çok daha geniş bir kitle oyundan faydalanabilecek. Özellikle Nintendo Switch’e sunulacağı pek tahmin edilmiyordu fakat oyunun yapısı göz önüne alındığında Nintendo Switch’e oldukça uygun bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konsollar için ne zaman çıkacağı tam olarak açıklanmadı fakat 2018 yılı içerisinde çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

MMORTS Nedir? MMORTS Hakkında Detaylı Bilgiler

CEVAP VER