Cuphead, oyuncuların yeni gözdesi olmayı başardı. Oyunun satış rakamları beklenenden de yüksek seyrediyor.

Çizgi film tadında grafiklere sahip olan ve yapı olarak 1930’lu yılların çizgi filmlerini andıran Cuphead, piyasaya sürüldüğünde belkide kimse bu kadar fazla satılacağını düşünmüyordu. Fakat oyun, Steam’de 750 Bin’den fazla satmayı başardı.  Sene sonuna kadar da bu rakamın 1 milyona dahi ulaşması bekleniyor.

Oyun iki boyutlu ve yönettiğiniz karakter ile bölüm sonu canavarlarını yok etmeye çalışıyorsunuz. Fakat bu oyunun zorluk derecesinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Ve bazen o kadar sinir bozucu oluyor ki cihazınızı atıp kırmak isteyebiliyorsunuz. Açıkçası Cuphead oyununu çekici yapan asıl şey de zor olması. Oyun çok zor olduğu ve aynı zamanda eğlenceli olduğu için bölümleri geçebilmek için yoğun bir çaba sarfediyorsunuz.

Cuphead Oyununun Satışları Beklenenden De İyi Gidiyor

Oyunun yapımcı ekibi, baraj satış rakamı olarak 750 Bin adet rakamını belirlemişti. Bu baraj oyun henüz Eylül ayında çıkmış olmasına rağmen bir ayda geçildi. Haliyle ekibin beklediğinden de fazla bir ilgi söz konusu. Sene sonu 1 milyon’u geçeceği tahmin edilen oyunun bir sene içerisinde de iki milyonu aşacağı iddia edilmeye başladı. Bu kadar ilgi karşısında kuşkusuz yakın zamanda Cuphead benzeri pek çok oyun görebileceğiz.

Bu arada bu satış rakamı Steam platformu için geçerlidir. Oyunun Xbox platformunda ne kadar sattığına ilişkin bir rakam yok.

Naruto Oyuncuları İçin Türkçe Dil Desteği Müjdesi!

CEVAP VER