9 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren macera oyununda, İngilizce, Rusça, Fransızca, Almanca ve Basitleştirilmiş Çince dillerine arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanıyor. Türkçe dili ise oyun içerisinde maalesef desteklenmemekte.

Oyunun beta ve demosunda ne kadar eksik varsa, ne kadar “keşke böyle olmasaymış” dediğim detay varsa hepsinin full sürümde düzeltilmiş olmasını görmek mutluluk verici. Açıkça söylemek gerekirse uzun zaman sonra eğlendiğim oyunlardan biri oldu ancak bitirdikten sonra tekrar oynanır mı tartışılır.. 6 saatlik bir oyun süresi zarfında oyunu bitirdim. Yüzdeye vuracak olursak oynadığım %90’lık zaman diliminde gerçekten oldukça keyif alarak oynadım. Oyunun konusu kadar içeriği de gerçekten muazzam. Devlet size bir daire tutuyor ve siz de bir binanın kapıcısı oluyorsunuz. Bu apartmandaki insanları gözetliyor, dışarı çıktıklarında evlerini arıyor ve yaptıklarınızı devlete rapor ediyorsunuz. Bunlar sayesinde para ve saygınlık puanı kazanıyor ve bunları daha sonra değerlendirebiliyorsunuz. Eğer anlattığım kadarıyla içinizde bir merak uyandıysa mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

beholder

Oyunun tek eksiği yazımın başında da bahsettiğim gibi pek tekrarlanma olasılığı yok. Son yarım saat sürecinde de oyunun kendini tekrarlayarak en sonunda bitirdiğini fark ettim. Bazı seçimler ise sizi daha uzun bir oyun macerasına düşürebilir bu yüzden uzun süreli zevk almak istiyorsanız seçimlerinize dikkat etmenizi öneririm. Oyun içerisinde devletlerin yaptığı propagandalar çok iyi yansıtılmış. Oyunda devletin bir nevi paralı ajanıyız ve umarım sahip olduğunuz ideoloji yüzünden oyunu oynamamazlık etmezsiniz.

CEVAP VER