geliştiricileri ilk DLC’lerini yayınlamak için çalışmaları tamamlamak üzere. Resmî Twitter hesabından paylaşılan konsept çizimde ilk DLC’de yer alacak olan Fransız ordusu görüldü. Tweet’teki açıklamada yazılan “Soyez prêts” kelimeleri ise Fransızca’da “Hazırlanın” anlamına geliyor.

DLC ne zaman yayınlanacak?

Herkesin aklını kurcalayan bu sorunun cevabını henüz kimse bilmiyor. Ücretli olarak satışa sunulacağına kesin gözüyle bakılan DLC için ilk etapta ön sipariş de açılabilir. Yine de DLC’nin gelecek sene Mart ayında satışa çıkacağı yönünde kuvvetli beklentiler var. Gelecek güncellemeyle birlikte Birinci Dünya Savaşı’na Fransız asker sınıflarının dahil olması bekleniyor.

Nitekim yukarıdaki tweette yer alan görselde Fransız ve Alman askerlerinin amansız çatışması resmedilmiş. Sıcak temasa giren askerlerin yanı sıra duvarlarda yer alan Fransız bayrakları da dikkat çekiyor. Ayrıca twit açıklamasında yer alan Fransızca “Hazır olun” yazısı da Fransız ordusunun Battlefield 1’e geleceğinin kanıtı gibi.

Battlefield 1’deki Amien haritası üzerinden halihazırda Fransız askerlerini yönetebilmeniz mümkün. Ancak bu DLC’nin daha çok Fransız ve Alman savaşını konu edineceğini tahmin etmek güç değil.

They Shall Not Pass (Geçemezler)

Bahsi geçen DLC’nin ismi ise They Shall Not Pass (Geçemezler) olacak. Battlefield 1’in ilk DLC’si olduğu için PS4 ve Xbox One’un yanı sıra PC platformuna da verilmesi bekleniyor. Birçok oyun forumundaki kullanıcılar DLC’nin 100 TL üzeri fiyatla satışa olacağını konuşuyor.

CEVAP VER