Assasin’s serisinin bir seri olmasını sağlayan en önemli oyun olan Assasin’s Creed 1’i masaya yatırıyoruz.

HİKAYE

Assasin’s Creed 1, Suriyeli suikastçi Altair’in yaşadıklarını konu edinen bir oyun. Kahramanımız Altair, oldukça yetenekli bir karakter ancak kendisine aşırı güveni başının pek çok kez ağrımasına yol açıyor. Altair yaptığı önemli bir hatadan dolayı rütbesini kaybediyor ve kendisine 9 kişiyi öldürme emri veriliyor. Peki bakalım Altair 9 kişiyi de öldürüp rütbesini geri alabilecek mi?

GRAFİK KALİTESİ

Dönemine göre iyi denilebilecek grafiklere sahip olan Assasin’s Creed 1, kendisine has grafik tarzı ile dikkat çekiyor. Özellikle animus içerisinde olduğumuz zamanlar grafikler gerçekten de hoş gözüküyor.

as1

OYNANIŞ

Assasin’s Creed 1 oyununda bazı oyun hataları hariç pek oyun hatası bulunmuyor. Oyunda bazı can sıkıcı unsurların olduğunu da söylemeden geçmeyelim ; Kahramanımız Altair’in dövüş animasyonlarının sınırlı olması ve bazı görevlerde birbirini tekrar eden çok fazla şeyin olması biraz can sıkıyor. Açıkçası 9 suikasti gerçekleştirme yolunda kişileri bir bir öldürmek için uğradığımız mekanlar, istihbarat toplama şeklimiz çok fazla tekrar etti. Eğer araya farklı bazı hadiseler serpebilselerdi veya hep aynı noktaya gelip gitmese idik daha zevkli bir deneyim olabilirdi.

GENEL DEĞERLENDİRME

6.7 / 10

Assasin’s Creed 1 oyunu Asasin’s Creed serisinin ilk oyunudur ve bu yüzden yeri oldukça ayrıdır. Eğer Assasin’s Creed hikayesini iyi bir biçmide kavramak istiyorsanız ilk oyunu mutlaka oynamalısınız.

CEVAP VER