Önümüzdeki hafta Ark: Survival Evolved oyununda geliştirici olup yeni modlar hazırlayanlar için muhteşem bir program başlıyor! Studio Wildcard, mod geliştiricileri için geliştirdiği yeni program kapsamında her ay 15 kişiye 4,000 $’lık ödül verecek. Türk lirasına çevrildiği zaman yaklaşık 14,450 TL yapan bu miktar, bağımsız oyun geliştiricilerine can suyu gibi gelecek.

Studio Wildcard‘ın tasarım ekibinin lideri, programcısı ve yöneticisi olan Jeremy Stieglitz tarafından PC Gamer aracılığıyla duyurulan bu haber gündeme bomba gibi düştü. Buna göre Ark: Survival Evolved oyunu için mod hazırlayan herkes bu programa katılabilecek. Ancak bu kişilerin arasından yalnızca 15 kişi seçilecek ve aylık 4,000 $ değerinde maaş alacaklar. “Günlük işleri olan ve hobi olarak Ark: Survival Evolved için mod geliştiren oyuncuları daha fazla teşvik etmek, modifikasyon alanına yoğunlaşmalarını sağlamak için bu programı başlattık” diyen Stieglitz, Valve ve Bethesda‘dan sonra böylesi bir programın başlangıcını vermelerinden mutluluk duyduklarını da dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere 2015 yılında Valve ve Bethesda da Skyrim için mod geliştirenlere ücret ödemeye başlamıştı. Valve çalışanı Aldon Kroll, “Skyrim için başlattığımız bu gelir paylaşım modeli sandığımızdan çok daha iyi sonuç verdi” diyerek ne kadar başarılı olduklarını söylemişti.

GDC etkinliği kapsamında resmî duyurusu yapılacak olan bu ücretli mod geliştirme programı Ark: Survival Evolved oyununa gelecek olan güncellemeyle işlemeye başlayacak. Oyuncular her ay 15 yeni mod arasından istediklerini seçip oynayabilecekler.

CEVAP VER