Yaklaşık 6 yıl önce tanıtılmasına rağmen Amnesia: The Dark Descent oyunu uzun süredir en iyi FPS tarzı korku oyunları listesinin başında geliyordu. Ancak yalnızca PC platformuna özel çıkarılmış olması, oyunun belki de en büyük dezavantajıydı. Neyse ki bu durum en azından geçtiğimiz ay sona erdi ve PS4 sahipleri de rahat odalarında otururken karanlık dehlizlerde gezinme ve korku dolu bu oyunla vakit geçirme fırsatını elde etmeye başladılar.

Amnesia bilindiği üzere “hafızasını unutmak” anlamına geliyor. Serinin ilk oyununda da Brennenburg kalesine giden Daniel isimli bir karakteri canlandırıyoruz. Bu karakterimiz de hafızasını yitirmiş birisi ve kalenin içinde gezindikçe hafızasını geri kazanmaya başlıyor. Yolculuğu boyunca ona eşlik ederek kayıp parçaları birleştirmesine yardımcı olmamız gerekiyor.

tdd-fountain-1

Saklan ve kaç!

Yön tuşları ve fareyle oynanan oyunda, bölümde karşımıza çıkan çeşitli nesnelerle temasa geçebilmemiz mümkün. Ancak korkunç görünümlü yaratıklar da bu esnada üzerimize doğru geliyor ve bizi öldürmeye çalışıyor. Bu canavarlarla mücadele edip onları öldürmeye çalışmaktansa saklanmak çok daha akıllıca bir yol. Dolayısıyla mümkün mertebe boş bulduğunuz dolaplara girmeli, yatakların altında saklanmalı ve canavarları atlatmaya çalışmalıyız.

amfp-1

Grafikler biraz demode, ama…

Oyun 2010 yılında çıkmış olduğu için aradan geçen 6 senelik süre zarfında grafik alanında yaşanan teknolojik gelişmelerden mahrum kalmış. Oyun içi görüntüler sizi tatmin edemeyebilir, ancak diğer tüm öğeler olması gerektiği gibi çok korkunç!

CEVAP VER