Hayatta kalma odaklı oyunlarla aranız nasıl? Özellikle oyun oynarken korku ve heyecan duygularının tavan yapıp kalp atışının hızlanmasından zevk alıyorsanız, sizin için ideal bir seçim olacaktır. Koşma, saklanma veya hareket eden her nesneye ateş etme gibi farklı seçenekleri oyuncuların beğenisine sunan bu oyun oldukça korkunç bir atmosfere ev sahipliği yapıyor.

Oyunda Gloomydale ismindeki bir kasabaya seyahat eden Mr Smith adındaki eski bir dedektifi canlandırıyorsunuz. Size verilen görev ise kasabadaki esrarengiz ölümlerin arkasındaki seri katili bulmak. Bunun için çeşitli noktalarda araştırmalar yapmak, delil toplamak ve bulmaca şeklindeki gizemli puzzle’ları çözmeniz gerekiyor. Bu esnada karşınıza çıkan tutsak çocukları özgürlüklerine geri kavuşturmanız da lâzım.

Sade ve göz alıcı grafik tasarımları

2Dark kelimesi İngilizce’de “Too dark”, yani “Çok karanlık” şeklinde okunuyor. Gerçekten de oldukça karanlık ve iç karartıcı bir atmosferde geçen oyun, aynı zamanda 2D grafiklere ev sahipliği yapıyor. Piksel bazlı karakter modellemeleriyle sade, ancak kesinlikle göz alıcı ve sürükleyici bir oyun dinamiği sizleri bekliyor.

Oyunun künyesi gayet başarılı

Gloomywood isimli oyun stüdyosu tarafından geliştirilen 2Dark isimli korku ve hayatta kalma oyununun dağıtıcılığını BigBen Interactive üstleniyor. Mart ayının başında Xbox One, PS4 ve PC yayınlanan 2Dark yalnızca tek oyuncuyla oynanıyor. Toplamda ise 1.66 GB kurulum dosyasına sahip olan oyun, dijital olarak 23.99 sterlin ücretle satışa sunulmuş durumda.

CEVAP VER