13 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca dillerine arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken Türkçe maalesef oyunda desteklenmiyor.

Oyunun ismi size tanıdık gelebilir, evet çok eski bir oyunun yeni versiyonu desek yanlış olmaz. Oyunu 8 saatte bitirdim. Diyaloglarda bolca komik espri bizi karşılıyor. Büyük bir endişeniz olmayacak büyük ihtimalle ama belirtmemde fayda var, oyun düşük özellikli bilgisayarda tam performansı sergileyemiyor. Eğer aldığınız performans size video ve fotoğraflardaki kadar iyi görünmüyorsa tüm grafik seçeneklerini mutlaka minimuma çekiniz ve halen yeterli performansa ulaşamadıysanız çözünürlüğü düşürün. Ancak bu oyunda, çözünürlüğü düşürmek yalnızca çözünürlüğü değil aynı zamanda pencereyi de küçültüyor.

Kontrollere alışmak biraz zaman alacaktır. Oyundan mümkün olduğunca zevk almak ve en iyi deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka gamepad kullanmanızı tavsiye ediyorum. Oyunun hikayesi Avustralya’da gerçekleşiyor. Ty adındaki bir tazmanya canavarını canlandırıyorsunuz. Ty’nin ailesi yani bizim ailesi kötü bir karakter olan Cass tarafından ruh dünyasına sıkıştırılıyor. Ty, dünyanın her yerinde Ty’in ailesini kuşatan eski Talismans’tan güç isteyen Boss Cass’tan ailesini ve arkadaşlarını kurtarmak isteyecektir. Ormanlar, outback ve büyük bariyer resifi dahil olmak üzere onları bulmak için Avustralya’nın birden çok farklı çevresine seyahat edeceksiniz. Yol boyunca kangurular, şövalyelik kertenkeleleri ve mavi dil kertenkelelerinin yanı sıra bir boğa, köpekbalığı ve dev bir dağ canavarı gibi mini bossları da içeren haritada Cass’ı aramaya çalışacaksınız.

Oyun çok gelişmiş değil. Savaş, düşmanlara bumerang ve tekno bumerang atması ve onları ısırmasından ibaret. Sonuçta, oyunun 3 boyutlu platform olmasından ötürü de kayma, yüzme ve atlama yapacaksınız. Her seviyede, arkadaşlarınızı bulma ve kurtarma, tüm opalleri toplama ve teknolangların kilidini açacak tüm altın dişlileri toplama gibi farklı görevler vardır. Her seviye, birinin emniyetle refakat etmesi, kayıp çocuk bulması veya ilgi duyan birini bulması gibi ana görevlere sahiptir.

Karakterlerden biraz bahsetmek gerekirse, Ty ana karakterimiz. Ana karakter olan Ty, tipik bir kahraman ve söyleyecek çok şey yok ama yine de zengin bir kişiliğe sahip ve tam bir Avustralyalı! Maurie, oyun boyunca rehberinizdir. Kendi çapında bir sürü espri yapıyor ve her seviyede yardımımıza yetişiyor. Julius, teknolojik bir deha ve farklı seviyelere gidebilmenize izin veren ve yeterli altın dişçileri toplayarak teknolojik özellikleri kazandıran karakterimiz. Boss Cass ise oyunun antagonisti ve onunla savaşmak için kölelerini kullanıyor. Tacizcilerin tasmanian kaplanlarına elenmesini istemesinin yanı sıra çok fazla derinliği de yok.

Bu oyun inanılmaz bir tasarıma sahiptir. Atmosfer inanılmaz ve kendimi daha önce gitmediğim Avustralya’da gibi hissettim diyebilirim. Grafikler, o zamandan bu yana diğer oyunlarda da bulacağınız özel bir cazibeye sahip. Oyunla ilgili hiçbir performans sorunu yaşamadım ve sorunsuz bir şekilde oynadım.

CEVAP VER