oyununda reis ile nasıl köy elde edilebileceği karıştırılabilen bir konu. Uzun yıllardır oyunu oynayan tecrübeli oyuncular dahi bu konuda bazı karışıklıklara düşebiliyorlar. Bu yazımızda, Travian oyuncuları için reis ile köy almayı anlatacağız.

Travian oyununda reis ile köy nasıl alınır ?

Bunu yapmak için ilk olarak reis çıkartacağınız köyün müsait olduğundan emin olun. Bunu öğrenmek için köşk veya sarayınızın eğit sekmesine tıklayın. O sekmede size yeni köy kurmanız için köşkü veya sarayı hangi seviyeye çıkarmanız gerektiği yazacaktır. Eğer yeni bir köy kuramayacağınız yazıyorsa da daha önce o köyden başka köyleri aldığınız için böyle bir uyarı alıyorsunuz yani kontenjanınız dolduğu için.  

Reis çıkarttık beki köyü nasıl alıcaz ? Bunun için ilk olarak alacağımız köyde saray veya köşk kuruluysa bunu yıkmamız gerekiyor. Bunun için de haliyle mancınığa ihtiyacımız var. Mancınık ile gerekli yıkımı yaptıktan sonra sıra geldi reisimizi göndermeye. Reisimizi normal saldırı modunda yanında askerlerle birlikte köye yolluyoruz. Köye gönderdikten sonra rapor sonuçlandığında raporda ‘Köy halkının vatan sevgisi 68 puana düştü’ gibi  bir yazı göreceksiniz. Köy halkının vatan sevgisini 0’a kadar indirmeniz gerekiyor ki köyü kendi yönetiminize katabilesiniz. Haliyle sıfırlayana kadar aynı şekilde saldırıyoruz ve sonunda köy bizim oluyor. Köyü elde ettikten sonra hemen köşk veya merkez yapacaksanız saray kurun çünkü vatan sevgisini tekrar arttırmanız gerekiyor. Köşk veya saray kurduğunuzda vatan sevgisi yavaş yavaş artmaya başlayacaktır.

CEVAP VER