17 Ocak 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken Fransızca ve Almanca’ya da arayüz ve alt yazı desteği sunuluyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmiyor.

Twiestplay’ın geliştirdiği, Chilled Mouse’nin yayınladığı bu tek kişilik RPG oyunu, Pagemaster’ı hatırlattı. Aslında bu oyunu spoiler vermeden anlatmak oldukça zor olacak ancak benim incelemelerimi takip ediyorsanız, bundan nefret ettiğimi bilirsiniz.

oyunundan zevk aldım diyebilirim. Oyunun mensubu olduğu “ARPG” terimi, günümüzde daha sık kullanılmaktadır; “A”, “Eylem” anlamına gelmektedir. İronik olarak, ben genellikle çok oyunculu-merkezli başlıkları açık sözlü olarak eleştirenim, kaçırılmış bir fırsat olarak ’de multiplayer modunun olmayışını büyük eksik olarak saymak durumundayım. En azından bir Co-Op modu olmalıydı oyunda, ancak bu da maalesef yok. Her ne kadar oyun bu bağlamda yani Co-Op olmadan oynandığında pek sorun çıkarmasa da arkadaşlarımızla zevk almak için bu modun gerekliliği oldukça önemli bir etkendi.

Oyunda bir ittifak oluşturmak için elimizde kimler var onlara bir bakalım. Robin Hood (altın kalpli herkesin en sevdiği otoban oyuncusu), Snow White (bir şekilde bu oyunda bir mage) ve Dr. Jekyll (arkadaşlarından herhangi birinin hayatta kalması durumunda Bay Hyde olarak da bilinir) dışında başka bir karakterimiz oyunda yer almıyor. Okçu, Sihirbaz ve Melee Savaşçısı. Trine steroid mi? Tüm bu olaylara iyi tarafından bakmamız gerekirse, en azından iğrenç ya da meyveli görünüşte bulmacalar oyunda yer almıyor. Bunun yerine bu üç arkadaş öldürme işinde..

Bazı görevler ve boss karakterleri, oyundaki monotonluğu kırmak için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar diyebiliriz ancak Torn Tales, hem oyunda yer alan karakterler bakımından hem de yaptıkları eylemler bakımından çok fazla tekrara düşüyor. Bununla birlikte oyun tasarımında fazla çeşitlilik olmadığını da söyleyebiliriz. Torn Tales’in üretim masraflarını göze aldığımızda etiket fiyatı oldukça iyi, bunun yanı sıra şuandan itibaren yaklaşık 40 saat sürecek olan bir indirim ile birlikte oyunun fiyatı %30 düşerek 14 lira 70 kuruşa inmiş durumda.

Genel olarak baktığımızda ve bu eksiklikleri çok önemsemediğimizde, Torn Tales, kendi türünün iyi bir temsilcisi diyebiliriz ve fiyatı da diğer oyunlara göre daha düşük olmasıyla ilginizi çekebilecek bir oyun olacaktır. Oyunda bulunan bolca Steam başarısı, oyunu tatlı hale getiriyor. Özellikle şuanda indirimdeyken alırsanız paranız için üzülmeyeceğiniz garantisini verebilirim. İlk birkaç seviyede sabırlı olmanızdan sonra oyundan keyif almaya başlıyorsunuz. Oyunun ilerlemesinde, saydığım üç kahramanın her biri için yükseltme yeteneklerini orantılı dağıtmaya önem verin. Aynı zamanda yine oyunun atmosferine baktığımızda pek DLC gelecek bir oyun gibi gözükmüyor. Zaten oyun yapımcılarının aklında böyle bir plan varsa derhal bu plandan vazgeçmeleri gerekiyor çünkü bu oyuna eklenecek hiçbir mod oyunu güzelleştirmeye, daha iyi yapmaya yetmeyecektir. Hayalimde canlanan tüm DLC’ler oyunu sadece bir para tuzağına çeviriyor çünkü..

CEVAP VER