Merhabalar, dosyasında çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız DirectX dosyalarınız hatalı demektir. Bundan mütevellit öncelikle Bilgisayarım’dan oyunun kurulu olduğu diskte Program Files, Ubisoft, Ubisoft Game Launcher yollarını ilzeyip games bölümünde The rew klasörünün içine girmelisiniz. Buradan sonra önce Support sonrasında Software klasörlerini geçtikten sonra karşınıza DirectX klasörü geldiğini göreceksiniz.

Burada DirectX klasörüne girerek DXSETUP.exe adlı dosyayı çalıştırmanız gerekecektir. Çalıştırdıktan ve işlem bittikten sonra hatalı DirectX dosyaları düzelmiş olacaktır. Eğer ekran kartınız Nvidia ise en son driverları silmeniz ve bir önceki sürümü kurmanız gerekecektir. Her ne kadar saçma bir çözüm yolu gibi görünse de işe yaradığına emin olabilirsiniz.

the-crew

Bunun yanı sıra eğer halen çözüme ulaşamıyorsanız son olarak iki çözüm kalıyor. Birincisi Windows’taki kütüphane dosyalarınızdan biri veya fazlası eksik demektir. Bunun için Microsoft’un sitesine girerek kütüphane dosyalarını indirmeniz gerekmektedir.

Eğer halen çözüme ulaşamadıysanız son olarak .netFramework’un 4.5 veya daha üst bir sürümü yüklü değil demektir. Yine Microsoft’un sitesinden .netFramework programını edinebilirsiniz. Tüm bu adımları tamamladığınızda oyunun artık kesin olarak çalışması gerekmektedir. Keyifli oyunlar dilerim.

CEVAP VER