Nintendo, merakla beklenen  oyununu nihayet App Store mağazasına ekleyerek kullanıma sundu. Mobil cihazlar hedef alınarak tasarlanan ilk Super Mario Bros. oyunu olan bu yeni yapım, geçtiğimiz Eylül ayında Apple’ın lansmanında duyurulmuştu. iPhone 7‘nin tanıtıldığı etkinlikle Nintendo yöneticisi Shigeru Miyamoto, Super Mario’nun sonsuz koşu formatında iOS cihazları için yayınlanacağını ifade etmişti. Bugün ise Super Mario Run uygulama mağazasına eklendi.

Oyunda Mario isimli sevimli karakterimiz sonsuza doğru koşuyor. Karşısına çıkan engellerin üzerinden atlamasını sağlamak için ekrana dokunmanız gerekiyor. Bölümlerdeki altınları toplamak, duvarlardan tırmanmak ve düşman karakterlerinden kaçınmak da yapmanız gerekenler arasında yer alıyor. Bölüm sonuna ulaştığınızda klasik bayrak direğine atlıyor ve bir sonraki aşamaya geçiş yapabiliyorsunuz.

Super Mario Run nasıl indirilir?

Super Mario Run şuan için iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarıyla uyumlu. Ancak tüm bu modellerin iOS 8.0 veya daha yeni sürümlerle çalışıyor olması lazım. Oyun ise 3 gün sonra, 15 Aralık tarihinde toplam 151 ülke ve bölgede indirime açılacak. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan oyunda demo sürümü yer alacak. Yalnızca 3 farklı mod aktif olacak ve oyunun tüm özelliklerine sınırsız erişim için 9,99$ ödemek gerekecek. Bu da yaklaşık 35 liraya tekabül ediyor.

Super Mario Run, Android’e gelecek mi?

Şuan için Android tarafıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak 2017’nin ortalarına doğru Nintendo’nun Android’e de çıkarma yapması bekleniyor.

CEVAP VER