Bir oyuncu, oyun oynamak için nasıl bir grafik kartı seçmeli? İşte grafik kartı satın alma rehberimiz;

Oyun oynamayı seviyoruz, oyunlar iyi hoş ama biz bu oyunları nasıl donanımlarla, nasıl grafik kaliteleriyle oynamaktayız? İşte bir oyuncunun bilinçlenmesi gereken en önemli konulardan biri olan grafik kartını masaya yatıralım.

NEYE DİKKAT ETMELİYİZ?

Grafik kartı satın alırken bellek miktarına bakarak yani kaç GB olduğuna bakarak seçmek son derece yanlıştır. Çünkü örneğin 2 GB olan iki grafik kartı arasında dağlar kadar fark olabilir. Aynı şekilde bit değerine bakarak grafik kartı da seçilmez. Dikkat edilmesi gereken grafik kartının işlemcisidir yani sahip olduğu işlemcinin ne kadar güçlü olduğudur. Bu tabii ilk başta anlaşılamayabilir bu yüzden yapmamız gereken şey bir grafik kartı almadan önce o grafik kartının ismini Google’da aratıp, hangi oyunda hangi çözünürlük ve grafik ayarlarında ne kadar FPS verdiğine bakmaktır. İşte en garanti sonuç performansı görerek elde ettiğimiz sonuçtur çünkü bizim için önemli olan kağıt üstünde yazan şişirilmiş değerler değil, cihazın performansıdır.

grafiiik

KARŞILAŞTIRMA YAPIN

Grafik kartı satın alırken aslında hangisinin performansının daha iyi olduğunu bilmek için forum forum dolaşıp topic açmanıza hiç gerek yok. Bilgi sahibi olmasanız bile örneğin Vatan Computer sitesine girip grafik kartları kategorisinden satın alabileceğiniz fiyat aralığındaki grafik kartlarının tam isimlerini YouTube’a üzerine yazıp, karşılaştırma yaparak hangisinin daha yüksek FPS verdiğini ve aralarında nasıl bir performans farkı olduğunu zaten net bir biçimde gözlemlersiniz.

CEVAP VER