Oyun fiyatları konusunda son günlerde önemli gelişmeler yaşanmaya başladı. Yakında fiyatlarda ciddi zamlarla karşılaşabiliriz. Peki bu gelişmeyi neye borçluyuz?

Son günlerde bildiğiniz üzere EA Games ile oyuncular arasında bir kriz yaşanmıştı. Bu krize Disney de dahil oldu. Yapılan ard arda açıklamalarda oyuncuların fiyatlar konusundaki hassasiyetinin anlaşıldığını ve mikro ödeme konusunda geri adım atıldığını anlamıştık. İşte bu gelişme ile beraber oyunlardaki mikro ödemeler konusunda oyun üreticilerinin bazı şüpheleri, çekinceleri ortaya çıktı.

Oyuncuların başlattığı tabiri caizse isyan, oyun yapımcılarının gözünü korkuttu ve bazı oyunlarda mikro ödemeler askıya alındı. Bunlardan en dikkat çekeni Star Wars Battlefront 2 isimli AAA oyunuydu. Fakat bu gelişmeler ile birlikte kötü bir sürprizin de ortaya çıkacağı öğrenildi.

Oyun Fiyatlarında Büyük Artışlar Başlayabilir

Oyuncular her ne kadar mikro ödeme sistemini şimdilik kaldırmayı başardı gibi gözüksede bu durum oyun fiyatlarına yansıtılacak çünkü şirketler oyunlar üzerindan daha fazla para kazanmak istiyorlar.

Buna bir örnek verecek olursak; Şu an hali hazırda 60 Dolar civarında çıkan AAA sınıfı oyunlar, bundan sonra 80 Dolar’a satılacak gibi gözüküyor. Bu durumda oyuncuların alım gücü epey düşecek. Pek çok oyuncu korsana başvuracaktır.

Bu tarz bir olay daha önce yaşanmıştı ve oyun dünyasında önemli tepkiler ortaya çıkmıştı fakat sonuç değişmemişti. 50 Dolar civarında olan AAA sınıf oyunlar birden 60 Dolar’a yükselmişti.

Starwars Battlefront 2 Sistem Gereksinimleri

CEVAP VER