, şüphesiz ki tüm zamanların en sevilen oyunlarından biri.. Günümüzde her ne kadar 2008 yılındaki kadar popüler olmasa da halen geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Mage, Priest, Warrior ve gibi 4 ayrı karakterin etrafında dönen oyunda bilindiği üzere en çok oynanan ve popüler karakter ise Rogue‘lardır. Bizde Rogue‘ların bu kadar tercih edilme sebebini, artılarını ve eksilerini bugün konuşacağız.

Rogue’ları farklı kılan en önemli özelliklerinden biri ise Assasin ve Archer gibi 2 ayrı şekilde oynanabilmesidir. Yani, ister düşmana uzaktan zarar veren bir okçu isterse de görünmezlik özelliğini kullanarak suikastçi olarak hasar verebilir.

knightonlinerogue

Knight Online‘da yer alan savaş ortamlarından biri de Ardream.. 59 seviyeye kadar burada diğer oyuncularla karşı karşıya geleceksiniz. Eğer okçu kullanıyorsanız, giysi önerimiz Rogue Chitin Armor, belt olarak Iron belt, neck olarak Warrior Pendant, yüzük olarak Ring of Life, küpe olarak da Rogue Earing’i kullanabilirsiniz. En önemli aksesuar olan Bow için de Eagle’s Eye’yi tavsiye ediyorum.

Gelelim suikastçilere.. Suikastçilere giysi önerim tıpkı okçularda olduğu gibi Rogue Chittin Armor olacaktır. Yine belt olarak Iron belt ve neck olarak Warrior Pendant’ı tercih ediyorum. Yüzük olarak ise okçulardan farklı olarak Ring of Felankor’u tercih etmeniz size katkı sağlayacaktır. Yine küpe olarak Rogue Earing’i kullanabilirsiniz. Silah konusunda ise sol ele Sherion, sağ ele Shard’ı öneriyorum.

Haftaya, bir sonraki rehberde diğer arenaları da inceleyeceğiz.

CEVAP VER