FIFA 18 piyasaya sürülür sürülmez korsanının çıkmış olmasına rağmen haftanın birincisi olmayı başardı.  

Bu ay oyun dünyasında Destiny 2 rüzgarı vardı. Destiny 2 satış rakamları listesinin zirvesinde yer alıyordu ancak 29 Eylül’de piyasaya sürülen FIFA 18 bu durumu tersine döndürdü. Öğrenilene göre FIFA 18, Destiny 2’yi çıkar çıkmaz sadece 3 günde geçti.

İşin ilginç tarafı ise FIFA 18 piyasaya sürüldükten hemen sonra kırılmış, korsan versiyonu sunulmuştu. Bunun haberini sizlere dün paylaştığımız FIFA 18 Korsana Yenik Düştü haberimizde yapmıştık.

Oyun buna rağmen çok fazla satılıyor. Özellikle hikaye modu oyuncuların epey ilgisini çekiyor. Hikaye modunda bildiğiniz gibi yine Alex Hunter’i oynuyoruz. EA Games, bu oyun için kesenin ağzını epey açmış, Cristiano Ronaldo gibi yıldızlar ile özel anlaşmalar yapmıştı ve böylelikle oyununun çok daha cazip olmasını sağlamıştı.

FIFA 18 Korsana Rağmen Haftanın Birincisi Oldu

Listede Durum Ne?

  1. FIFA 18

Şu an haftanın en çok satan oyunları listesinde tüm platformlarda FIFA 18 zirvede yer alıyor ve farkı da giderek açıyor. Bu büyük ihtimalle bir iki ay boyunca böyle seyredecektir.

2. Destiny 2

Listenin ikinci sırasında ise Destiny 2 oyunu yer alıyor. Destiny 2’nin tekrar liderliğe yükselmesi artık bir hayli zor görünüyor.

3. Forza Horizon 3

Listenin üçüncü sırasında ise buram buram kalite kokan Forza Horizon 3 oyunu var.

Satışların %60’ı PlayStation 4’e Ait

Bu arada FIFA 18 satışlarının %60’ı PlayStation 4’e ait. Xbox ise %30 civarlarında kaldı.

CEVAP VER