Dirt 3, şuan da piyasada bulunan en gerçekçi yarış oyunlarından birisi olarak lanse edilir. Codemasters tarafından üretilen oyun, ralli üzerine bir yarış oyunudur. Dirt serisinin en bilinen versiyonu olan Dirt 3, özellikle gerçekçilik seviyesi ile dikkat çeken bir oyundur. Çünkü oyunda yönettiğiniz otomobili doğru bir şekilde kullanmak son derece zordur. Tabii oyun içerisinde kolay modu da var ancak biz genelde normal oyun zorluk seviyesi üzerinden inceleme yaptığımızdan oyunun oynanışının son derece zor olduğunu söyleyebiliiz. Özellikle virajlarda oyun oldukça zorlaşıyor ancak bu durum, gerçekten de bir ralli yarışı atmosferinde olduğunuzu size güzel bir biçimde gösteriyor. Yani gerçekçi bir ralli oyunu arıyorsanız Dirt 3’ün bu bağlamda gayet tatmin edici bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

GRAFİK KALİTESİ

Dirt 3, kaliteli grafiklere, gerçekçi grafiklere sahip bir oyun olarak dikkat çekmektedir. Özellikle çevre modellemeleri gerçekten de güzel bir biçimde yapılmıştır.

dirttttttt

ÇOK SAYIDA HARİTA VE FARKLI ATMOSFERLER

Oyunda çok sayıda harita bulunmaktadır ve bunun yanında kış , yaz , bahar gibi pek çok zamana göre kombinasyon içeren haritaları seçebilmemiz gayet güzel bir özellik olmuş. Çok sayıda haritanın yanı sıra düz, bitiş çizgisine dayalı oyunların dışında farklı oyun modları da bizlere güzel bir biçimde sunulmuş durumda.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUANIMIZ ; 8.2 / 10

Dirt 3, sahip olduğu özelliklerle mutlaka denenmesi gereken bir yarış oyunudur.

 

CEVAP VER