oyunu henüz piyasaya sürülmeden bazı eleştiri oklarının hedefi oldu.

Ghost Recon serisinin Wildlands versiyonu 7 Mart 2017 tarihinde resmen piyasada olacak. Ancak oyun ile ilgili bazı problemler söz konusu… Aslında oyun ile ilgili problemlerden çok dış etkenlerin oyuna zarar verdiğini söyleyebiliriz. Mesela oyunun sanat kimliğini kabul etmeyen ülkeler mevcut. Bu ülkelerin başında Bolivya geliyor. Bolivya hükümeti tarafından, oyunun kaldırılması yönünde bazı resmi şikayetlerde bulunuldu. Peki bunun sebebi ne ?

Bolivya devletinin iddia ettiğine göre Ghost Recon Wildlands oyunu insanların Bolivya’yı yanlış tanımalarına neden oluyor.  Ghost Recon Wildlans oyununun geniş bir haritaya sahip olduğunu ve kurgusal olarak Bolivya devleti sınırlarından ve coğrafi güzelliklerinden esinlenildiğini sizlere aktarmıştık. Buraya kadar bir sorun yok ; Ancak ’un oyununda kurgu olarak uyuşturucu kaçakçıları çeteler, devleti ele geçiriyorlar ve oyunda bulunan ekibimizle bunlara karşı savaşıyoruz. İşte Bolivya devletinin sıkıntısı da burada başlıyor. Oyunun hemen Bolivya adıyla anılıp hem de çetelere temsil olmuş bir devletin söz konusu olması Bolivya hükümetini bir hayli kızdırıyor. Peki resmi şikayetten sonra herhangi bir gelişme söz konusu mu?

UBİSOFT KABUL ETMİYOR

Ünlü oyun yapımcısı Ubisoft, yaptığı açıklamada suçlamaları kabul etmiyor. Bunun bir sanat olduğu yani kurgusal bir şey olduğu ifade edilirken sanata saygı gösterilmesi gerektiğinin altı çiziliyor. Bakalım ikili arasında gerilim daha da büyüyecek mi?

 

CEVAP VER