analiz platformu ‘ın verileri sonucunda ortaya çıkan , markalara ait sayıları 17 bini geçen sosyal medya hesabını mercek altına alarak, bu ayın en başarılı markalarını belirledi.

Türkiye’de sosyal medya hesaplarının aktif şekilde kullanan markaları inceleyip tarafsız bir şekilde puanlama yapan SocialBrands, bu markaların kasım ayındaki skorlarını açıklarken onlarca sektördeki 17 binden fazla hesabı kapsayan sosyal medya sayesinde sosyal medya stratejilerine yön gösteriyor.

zenpirlanta

Sosyal medyada geçtiğimiz aylarda da ilk üç içinde olan , bu ay en yüksek performansı gösteren marka oldu. Facebook, Twitter ve Instagram’da hayranlarıyla başarılı bir iletişim içinde olan ’nın bu ay ki performanslarını en fazla etkileyen öge site video paylaşımları oldu. Bu ay görsel iletişim ile sınırlı kalmayıp video iletişimi ile de müşteriyle sıkı etkileşim kuran , müşterilerinden gayet yüksek bir geri dönüş aldı.

Honda Türkiye ise Facebook ve Twitter üzerinde gösterdiği performansla ikinci sırayı elde etti. Bu ay Honda Civic’i ön plana çıkaran Honda, hayranlarından çok yoğun geri dönüşler aldı.

Madame Coco ise sosyal medyada yarışma düzenleyerek büyük bir etkileşim aldı ve hayran sayısı bakımından büyük yükseliş göstererek lider tablosunda ilk üçte kendine yer bulmayı başardı.

Facebook, Twitter ve Instagram’da Ekim ayındaki paylaşılan 1.4 milyon içeriği ve 740 milyon etkileşimi incelediğini söyleyen SocilBrands‘ın bu ay ilk 10’da yer alan bu üç marka dışındaki markalar; Mavi, Akbank Sanat, Mercedes-Benz Türkiye, English Home, Koton, Audi Türkiye ve Sabancı Holding. oldu.

CEVAP VER